Име и презиме Општина Училиште Предмет
  • Снежана Мисајловска
Јегуновце ЦОУ Шемшово, подрачно училиште, с. Прељубиште Одд. наставник
  • Абибе Мустафи
Јегуновце ЦОУ Шемшово, подрачно училиште, с. Прељубиште Одд. наставник
  • Александар Петровиќ
Тетово ССОУ Моша Пијаде, дисперзирани паралелки, с. Прељубиште Стручни електро предмети
  • Салајдин Беадини
Тетово ССОУ Моша Пијаде, дисперзирани паралелки, с. Прељубиште Стручни електро предмети
  • Љубинка Цветанова
Струмица ООУ Маршал Тито Одд. наставник
  • Мејдин Усинов
Струмица ООУ Маршал Тито Одд. наставник
  • Даниела Митева
Струмица ООУ Маршал Тито Одд. наставник
  • Маја Јаневска
Скопје ООУ Рајко Жинзифов / ООУ Исмаил Ќемали Одд. наставник
  • Мејљан Амети
Скопје ООУ Рајко Жинзифов / ООУ Исмаил Ќемали Одд. наставник
  • Мевљурие Рацај
Скопје ООУ Рајко Жинзифов / ООУ Исмаил Ќемали Одд. наставник
  • Нада Арсова
Карбинци ООУ Страшо Пинџур Одд. наставник
  • Бекир  Хусеинов
Карбинци ООУ Страшо Пинџур Одд. наставник
  • Ивица Костов
Карбинци ООУ Страшо Пинџур Одд. наставник
  • Усеин Арсланов
Карбинци ООУ Страшо Пинџур Одд. наставник
  • Дениз Реџепов
Конче ООУ Гоце Делчев Одд. наставник
  • Зујца Стојанова
Конче ООУ Гоце Делчев Педагог
  • Наташа Ристова
Конче ООУ Гоце Делчев Одд. наставник
  • Бујамин Абдураманов
Конче ООУ Гоце Делчев Одд. наставник
  • Гзиме Нухиу
Јегуновце ЦОУ Шемшово Одд. наставник
  • Зирафете Шаќири
Јегуновце / Одд. наставник
  • Соња Кирковска
Шуто Оризари ООУ Браќа Рамиз и Хамид Одд. наставник
  • Билјана Палевска
Бутел ООУ Петар Зравковски-Пенко Одд. наставник
  • Билјана Танева Јаковски
Бутел ООУ Петар Зравковски-Пенко Педагог
  • Маре Миленковска
Сопиште ООУ Драга Стојанова Одд. наставник
  • Ненад Стојановски
Куманово ООУ Магдалена Антова Одд. наставник
  • Светлана Бобевска
Велес ООУ Блаже Конески Одд. наставник
  • Мерита Сејдини
Кичево ООУ Санде Штерјоски Предметен наставник
  • Ленче Фидановска
Битола ООУ Крсте Мисирков, с. Бистрица Одд. наставник
  • Весна Стојчевска
Битола ООУ Крсте Мисирков, с. Бистрица Одд. наставник
  • Гордана Анастасова
Битола ООУ Климент Охридски Одд. наставник
  • Снежана Стојанова
Битола ООУ Климент Охридски Одд. наставник
  • Анка Ангелова
Штип ООУ Тошо Арсов Одд. наставник
  • Николетка Панева
Свети Николе ООУ Кирил и Методиј Одд. наставник
  • Добри Јовевски
Крива Паланка ООУ Илинден Одд. наставник